Sabri Ülker ölümünün 12. yılında anıldı

Türkiye’de kendi alanında bir çok ilke imza atan Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker 12 yıl önce yaşamını yitirdi. Holding, onun hayatından kesitlerin yer aldığı bir video mesajı ile Ülker’i andı.

Mesajda da, “Bugün 98 farklı ülkenin pasaportuna sahip 80 bin çalışanımızla 4 milyarlık bir coğrafyaya mutluluk dağıtıyor, ülkemizi tüm dünyada iftiharla temsil ediyoruz. Bize miras bıraktığı ilke ve değerlerle her zaman yol gösteren merhum kurucumuz Sabri Ülker’i 12. vefat yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.” denildi.

ÇOK İYİ BİR BABAYDI

Yıldız Holding Yönetim Kurulu üyesi Murat Ülker de yayımladığı mesajında, “Benim rahmetli babam, herkesin“Bisküvici Dede”si Sabri Bey’i özlemle anıyoruz…

Her fırsatta söylerim; Sabri Bey, ülkemizin lider gıda şirketi Ülker’in başarısının mimarlarından olmasının yanı sıra çok iyi bir babaydı. O ufak imalathaneden bugün dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 46 fabrikaya uzanan başarı öyküsünün ardında aynı derecede ilham verici bir kişisel yaşam öyküsü de bulunuyor. Disiplini, güven ve saygı anlayışı, adalete verdiği önemin yanı sıra nezaketi, liderliği, mütevazılığı ile de bizlere örnek oldu. Kaliteden taviz vermeden, zaman da dahil olmak üzere hiçbir kaynağı israf etmeden, azimle çalışmayı ondan öğrendik. Profesyonel ve kişisel yaşamında temas ettiği herkeste derin izler bırakan babam Sabri Bey’i, vefatının 12. yıl dönümünde dualarla, rahmetle anıyorum.” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir