Ozan Tufan: Aziz Yıldırım devreye girdi | Fatih Terim bir lütuf

İngiltere’de Hull City’de forma giyen Ozan Tufan, hem kariyeri hem de Fenerbahçe’deki dönemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Habertürk’e konuşan Ozan Tufan’ın Aziz Yıldırım ve Fatih Terim sözleri dikkat çekti.

AZİZ YILDIRIM DEVREYE GİRDİ
“Fenerbahçe’ye transfer olacağım o dönemde Beşiktaş’la ilgili transfer görüşmem vardı. Şenol Hoca ile bir araya geldik. Fikret Orman başkandı o dönemde. Aramızda bir konuşma gerçekleşti. Şenol Hoca’nın ufak bir konuşması vardı. O konuşma gündemi değiştirdi. Bursaspor Başkanı transfere olumlu bakarken olumsuza döndü.”

”Sonra sayın Aziz Yıldırım devreye girdi. ‘Seni istiyoruz, kulüplerle anlaştık’ dedi. Aziz Yıldırım, ‘Yarın statta imzayı atmanı bekliyoruz’ dedi. Ondan sonra Fenerbahçe serüveni başladı.”

BURSA’YA YEMEK İÇİN GİDİP DÖNDÜĞÜM DOĞRU DEĞİL
“Fenerbahçe’de ikinci yılımda belli bir kilo problemim vardı. Onun dışında kilo problemim olmadı. Kilo konusu algı şeklinde ilerledi. Kulübün problemi vardı bana karşı, benim de hatalı olduğum dönemler vardı. Hepsini kabul ediyorum. Bursa’ya gidip yemek yediğim geri döndüğüm haberleri doğru değildi.”

FENERBAHÇE’DE HAYALİM GERÇEKLEŞMEDİ
“Her oyuncunun istediği gibi Fenerbahçe’de kupa kazanma hayaliyle bulundum. Ama bu hayalim gerçekleşmedi. Bana Fenerbahçe’nin kattığı tek şey kulübü çok benimsedim, onlarda beni benimsedi. Çok iyi insanlar tanıdım. Onun dışında bana taraftarın dışında kimsenin yardımı dokunmadı.”

İNGİLTERE’DE KAFAM RAHAT
“Türkiye’de baskı çok fazla. İngiltere’de kafam rahat oynuyorum. Türkiye’yi takip ediyorum. İsim vermem ama rahat olmayan birçok futbolcu var. Hiçbirisi stres ve baskıdan oynayamıyor. Yeteneğini çıkartamıyor.”

FATİH TERİM İLE ÇALIŞMAK LÜTUF
“Fatih Terim benim için Türkiye’nin ve Avrupa’nın sayılı hocalarından biridir. Çoğu kişi ‘Gaz vererek oynatıyor. Hiçbir şey bilmiyor’ diyor. Bu başarılar hiçbir şey bilmeden olmaz. İnsanlar tanımadan yorum yapıyor. Fatih Terim ile çalışmak bir lütuftur. Her oyuncunun onunla çalışıp ondan bir şeyler kapmasını isterim. Kendisine has bir stili var, onunla konuşmaya bile çekinirsin. İkili ilişkileri, taktiği ve teknik en iyi hocalardan biridir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir